Narty Race

Szybka i agresywna jazda to twój żywioł ? Narty typu Race sprawdzą się doskonale na stromych i dobrze przygotowanych trasach jak i w amatorskich zawodach.

Narty te zapewniają stabilność, kontrolę toru jazdy i doskonałe trzymanie krawędzi nawet na oblodzonych stokach, tym samym wymagają doskonałej techniki i jazdy na krawędziach nart.

Sprzęt dedykowany dla zawodników i ekspertów.

Narty z grupy race możemy podzielić na :

Slalomowe – do krótkiego skrętu (Promień skrętu ok 11m)

Gigantowa – do długich skrętów (Promień skrętu ok 17m)

 

Narty Cross

Podobne do nart z grupy race pod względem konstrukcji, nieco większy promień skrętu 13-17 m.

Często spotykane są modele poszerzone pod butem. Narty te są bardzo stabilne i niezwykle sterowne, gwarantują doskonały poziom jazdy i świetne trzymanie krawędzi nawet na bardzo twardym śniegu i oblodzonych trasach. Dzięki stosunkowo dużej powierzchni narty również spisują się podczas jazdy poza trasami.

 

Narty Allround

Najbardziej popularny i najczęściej kupowany typ nart. Przeznaczone dla narciarzy szukających uniwersalnych desek które sprawdzą się na trasach o różnym stopniu trudności i przygotowania.

Narty nadają się do nauki i doskonalenia techniki jazdy na przygotowanych trasach.

 

Narty All mountain

Narty typu All mountain zyskują coraz większą popularność wśród narciarzy.

Przeznaczone są do jazdy na trasie i poza trasami. Świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach – mokrym śniegu i na nierównym terenie.

Doskonale spisują się podczas jazdy w puchu jak i na twardym, dobrze przygotowanym stoku.

Skrętne i stabilne dzięki zwiększonej szerokości narty na całej długości

 

Freeride

Dla amatorów nieprzetartych szlaków . Narty typu Freeride przeznaczone są do jazdy poza trasami, w puchu i głębokim śniegu. Niska waga i szeroki profil pozwalają zapobiegać zapadaniu się i umożliwiają płynną jazdę. Mimo swojego przeznaczenia narty pozwalają także na jazdę na trasie.

Freestyle

Narty freestyl’owe projektowane są z myślą o ewulucjach na skoczniach, railach i w halfpipe.

Charakteryzują się konstrukcją typu Twin-Tip czyli piętki i dzioby nart są lekko podgięte do góry.

Taka konstrukcja pozwala na jazdę tyłem i odważne tricki na stoku. Nowa generacja nart typu freestyle nadaje się również do jazdy w głębokim śniegu.

 

Ski-touring

Narty typu Touring łączą ze sobą funkcje nart zjazdowych i biegowych.

Dzięki specjalnym fokom (taśmom wykonanym z tworzywa sztucznego) które zaczepiamy na całej długości ślizgów podchodzenie pod górę jest dużo łatwiejsze ponieważ narty nie zsuwają siłę do tyłu.

Narty tourowe są bardzo lekkie, zwykle ważą poniżej 2,5 kg (para) plus wiązania które ważą dodatkowe 600-1800 gr. Dodatkowym udogodnieniem są również wiązania z ruchomą piętą dzięki czemu można się w nich poruszać jak w nartach biegowych.

 

Telemark

Narty typu Telemark są zbliżone pod względem konstrukcji do nart Tourowych.

Wyróżniają się jednak szerszym profilem (ok 75 mm pod stopą) i promieniem skrętu 15-20m.

Najważniejszą cechą nart Telemarkowych są wiązania z ruchomą piętą które umożliwiają jazdę z przyklęknięciem.

 

Short Skis

Narty typu Short Skis są bardzo krótkie i mają zintegrowane wiązania. Jazda na nich to świetna zabawa która pozwala trenować technikę carvingową i poczucie równowagi.