Buty rowerowe powinny być idealnie dopasowane. Producent SIDI zwraca szczególną uwagę na to aby ich buty były solidne i trwałe. Zastosowanie solidnych i trwałych materiałów daje nam pewność, że buty zachowają swoje właściwości i będą nam służyć przez długi czas. Dobre ułożenie stopy w obuwiu, wygoda i co za tym idzie komfort jazdy są priorytetami marki SIDI. Optymalnie dobrany rozmiar buta SIDI zapewnia ergonomię jazdy i odpowiednie przeniesienie mocy ze stopy na pedał. Pozwala nam też na zminimalizowanie ryzyka kontuzji. Przy prawidłowo dobranym rozmiarze mamy pewność, że maksymalnie wykorzystujemy opracowaną przez SIDI technologię. W celu weryfikacji rozmiaru, ubierz buty i stań z uniesionymi piętami. Jeżeli pomiędzy tyłem buta, a piętą powstanie luz, buty są zbyt duże. Jednocześnie przy palcach powinno zostać trochę wolnej przestrzeni. Jeżeli dotykasz palcami przedniej części buta i nie możesz swobodnie ruszać palcami stóp, oznacza to, że obuwie jest za małe.

Sidi Mega
Buty rowerowe Sidi Road MEGA i Sidi MTB MEGA powstała dla kolarzy o szerszych stopach. Część śródstopia jest szersza od standardowej o 4mm. Powiększona została również przestrzeń dla pięty. Buty SIDI MEGA jest też łatwiej włożyć. Rozwiązanie jest polecane dla kolarzy, którzy korzystają z wkładek o większej objętości, a niekoniecznie posiadających szerszą stopę.

Sidi Woman
Damskie buty rowerowe Sidi Road i Sidi MTB WOMAN gwarantują lepsze dopasowanie stopy o mniejszej objętości. Posiadają wyższą piętę i kostki, dzięki czemu zapewniają lepszą stabilizację. W ofercie skierowanej dla kobiet znajdziemy buty wyróżniające się subtelniejszym designem jak i standardowe modele.

Systemy dopasowania

Aby buty rowerowe były idealnie dopasowane do każdej stopy SIDI oferuje innowacyjne, regulowane systemy dopasowania umożliwiające personalizację. SIDI Adjustable Heel Retention Device usztywnienia tylną część, dzięki czemu but nie przesuwa się podczas intensywnego treningu. Mechanizm ten jest wyposażony w odblaskowe elementy poprawiające bezpieczeństwo na trasie. System SIDI Caliper Buckle to mikrometryczny system zapinania obuwia. System SIDI Tecno-II umożliwia mikrometryczne poprawki w sile z jaką but stabilizuje stopę. Natomiast system SIDI Soft Instep poprawia komfort i ergonomię użytkowania poprzez równomierne rozprowadzenie nacisku klamry wokół podbicia stopy.

Tabela rozmiarów butów rowerowych SIDI

Aby dobrać rozmiar butów Sidi należy zmierzyć własne stopy. Prosze nie mierzyć wkładek z innych butów, czy porównywać z innymi producentami butów rowerowych gdyż Sidi ma inną rozmiarówkę oraz inaczej zaprojektowane wnętrze butów.

1. Połóż kartkę papieru na podłożu przykładając jej krótszą krawędzią do ściany lub inne pionowej powierzchni,
2. Połóż gołe stopy na kartce papieru, tak aby pięty stykała się ze ścianą,
3. Zaznacz miejsce, w którym kończy się najdłuższy palec(e)
4. Zmierz odległość pomiędzy krawędzią kartki papieru która stykała się z ścianą a zaznaczonym miejscem. Zapisz wynik zaokrąglając w górę. Może się okazać, że lewa i prawa stopa różnią się nieznacznie długością. Mierz zawsze obydwie stopy i zapisz wynik dłuższej. Jeśli zmierzona odległość wypada pomiędzy dwoma rozmiarami buta, to sugerujemy wybranie większego rozmiaru.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.