CZAT
ON-LINE

Polar M400 Hr Czarny

90053836

0725882019697

598.03 zł

790.00 zł

Wysyłka w 24h

Dodaj do listy życzeń

Oceny i opinie klientów

Podziel się poniżej opinią po zakupach i odbierz do 5% dodatkowego rabatu!

Oceń i napisz opinię

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkcje:

ZAAWANSOWANY GPS
Wbudowany GPS w modelu M400 monitoruje tempo, pokonany dystans i wysokość n.p.m. Funkcja „Powrót do punktu startowego” pomaga bezpiecznie odkrywać nowe trasy.

POMIAR AKTYWNOŚCI
Całodobowo monitoruje liczbę kroków, aktywność, sen i spalane kalorie, zachęcając i motywując do codziennej aktywności.

TRENING OPARTY NA MONITOROWANIU TĘTNA
Trening oparty na monitorowaniu tętna jest jedną z najefektywniejszych metod treningu. Zyskaj przewagę dzięki nadajnikowi na klatkę piersiową Polar H7.

POLAR FLOW
Planuj, synchronizuj i dziel się informacjami o swoim treningu za pośrednictwem wyjątkowego serwisu internetowego i aplikacji mobilnej Polar Flow. Łatwy dostęp do wszystkich danych.

POWIADOMIENIA Z TELEFONU
Funkcja powiadomień z telefonu umożliwia wyświetlanie komunikatów bezpośrednio na ekranie M400.

INDYWIDUALNE CELE
Użytkownik może ustawić indywidualne cele treningowe i monitorować ich realizację przy użyciu Polar Flow.


Parametry:

PARAMETRY

 • Masa 56,6 g
 • Grubość 11,5 mm
 • Rozmiar ekranu Ekran wysokiej rozdzielczości, 128 x 128 pikseli

PARAMETRY TECHNICZNE

 • Zintegrowany moduł GPS z technologią wspomagania satelitarnego AssistNow™
 • Akcelerometr
 • Automatyczne i manualne okrążenia
 • Sygnalizacja dźwiękowa
 • Wodoodporność 
 • 4 MB pamięci flash
 • Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 190 mAh
 • Akumulator pozwala na rejestrowanie do 8 godzin treningu z GPS-em i nadajnikiem na klatkę piersiową H7

ŁĄCZNOŚĆ

 • Standardowy kabel micro USB do synchronizacji danych z komputerem PC lub Mac
 • Połączenie Bluetooth Smart z telefonem i sensorami
 • Serwis internetowy Polar Flow kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 lub nowszym oraz Windows XP, Windows 7, Windows 8 lub nowszym
 • Kompatybilność aplikacji Polar Flow na urządzenia mobilne
 • Oprogramowanie z możliwością aktualizacji
 • Języki interfejsu użytkownika: angielski, hiszpański, portugalski, francuski, duński, holenderski, szwedzki, norweski, niemiecki, włoski, fiński, polski, rosyjski, chiński, japoński

Aktywność

Całodobowy pomiar aktywności

Monitoruje codzienną aktywność na pięciu poziomach intensywności przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Zapewnia kompletny obraz tego, co robisz. Monitoruje czas aktywności, zlicza kalorie spalane każdego dnia, kroki i odległość, a także rejestruje czas snu.

Obliczenia opiera na analizie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów oraz danych użytkowniku.

Poziomy intensywności to:

 1. odpoczynek (sen i drzemka, leżenie);
 2. siedzenie (siedzenie lub inne pasywne zachowania);
 3. niski (praca stojąca, lekkie prace domowe);
 4. średni (spacerowanie i innego rodzaju aktywność o umiarkowanej intensywności);
 5. wysoki (jogging, bieganie i innego rodzaju aktywność o dużej intensywności).

Oprócz tego widać, jak aktywność o różnym natężeniu wpływa na codzienny cel — im wyższa intensywność, tym szybciej go osiągniesz. Znajdź więcej przykładów aktywności o niskiej, średniej i dużej intensywności w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.

Cel związany z aktywnością

Aktywność fizyczna jest korzystnie wpływa na zdrowie Cel związany z aktywnością pomaga i motywuje Cię, by pozostawać aktywnym przez cały dzień. Twoje urządzenie prezentuje dzienny cel związany z aktywnością i pokazuje, jak go osiągnąć. Jest on określany na podstawie Twoich informacji osobowych, wybranego poziomu aktywności i ogólnych zaleceń zdrowotnych. Pasek aktywności na urządzeniu wypełnia się w ciągu dnia na podstawie czasu trwania i intensywności aktywności.

Możesz utrzymywać aktywność na umiarkowanym poziomie przez cały dzień lub osiągnąć cel szybciej, wykonując bardziej intensywne ćwiczenia. Twoje urządzenie pomaga Ci w osiągnięciu dziennego celu związanego z aktywnością dzięki przydatnym wskazówkom, takim jak „idź na 50-minutowy spacer lub pobiegaj przez 20 minut”. Więcej wskazówek dotyczących osiągania celów związanych z aktywnością można znaleźć w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.

Podstawą celu związanego z aktywnością w serwisie Polar są wiarygodne wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, które określają minimalną ilość ćwiczeń niezbędnych do osiągnięcia ważnych korzyści zdrowotnych. Do takich korzyści należą odpowiednia waga, zdrowe kości, mięśnie i stawy, dobre samopoczucie i niższe ryzyko wystąpienia niektórych chorób.

Czas aktywności

Obejmuje łączny czas spędzony na stojąco i w ruchu. Innymi słowy, czasem aktywności są ćwiczenia o niskiej, średniej i wysokiej intensywności. Aby wydłużyć czas aktywności, unikaj siedzenia lub regularnie je przerywaj krótkimi spacerami.

Badania wykazały, że skrócenie czasu aktywności ma negatywny wpływ na zdrowie. Zastąpienie dwóch godzin siedzenia czynnością o niskiej intensywności umożliwia spalenie tylu kalorii co podczas szybkiego, 30-minutowego spaceru.

W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możesz sprawdzić czas spędzony na ćwiczeniach na różnych poziomach intensywności.

Kroki i dystans

Zrobione w ciągu dnia kroki są zliczane i na tej podstawie określany jest całkowity pokonany dystans. Liczba kroków jest szacowana na podstawie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów ręką.

Podsumowanie aktywności

Przechowuje dane o całej Twojej aktywności fizycznej. W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możesz łatwo monitorować aktywność fizyczną w danym dniu lub dłuższym terminie. Całkowity czas aktywności to łączny czas treningu, który korzystnie wpływa na Twoje zdrowie i organizm.

W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow znajdziesz szczegółowe informacje, takie jak czas spędzony na wykonywaniu czynności na różnych poziomach intensywności, średnia z realizacji dziennego celu, spalone kalorie i liczba kroków, liczba powiadomień o braku aktywności, a także czas i jakość snu.

Korzyści z aktywności

Ta funkcja mierzy poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia i podpowiada, co zrobić, aby pozostać w dobrej kondycji. Istnieją wiarygodne dowody naukowe przemawiające za korzystnym wpływem aktywności fizycznej. Obejmuje on na przykład regularną pracę serca, mięśni i kości, zmniejszenie stresu i poprawę jakości snu.

Funkcja Korzyści z aktywności nagradza użytkownika, przekazując kompletne podsymowania danego dnia, tygodnia i miesiąca - większa regularność aktywności fizycznej przekłada się na większe korzyści zdrowotne. Postępy możesz monitorować w serwisie internetowym lub aplikacji Polar Flow.

Powiadomienie o braku aktywności

Przypomina o tym, by wstać i unikać siedzenia przez dłuższy czas — nawet w dni, w które osiągasz cele związane z aktywnością. Brak aktywności ma negatywny wpływ na krążenie, przemianę materii i wydatek energetyczny.

Po 55 minutach komputer treningowy wyświetli przypomnienie o braku aktywności, a tym samym pomoże Ci we wplataniu aktywnyości do codziennych zadań. Jeśli czas braku aktywności wydłuży się do ponad godziny, w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow zostanie wyświetlone powiadomienie o jej braku.

Powiadomienia o braku aktywności nie są wyświetlane w nocy.

Czas i jakość snu

Twój komputer treningowy automatycznie monitoruje czas snu i pokazuje w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow, na ile był on relaksujący.

Większości dorosłych osób wystarcza osiem godzin snu, ale w rzeczywistości potrzeby mogą być różne i wynosić od około sześciu do dziewięciu godzin. Na potrzebę snu wpływa wiele czynników, takich jak indywidualne cechy, obciążenie treningowe, stres psychiczny, kondycja fizyczna i możliwy niedobór snu.

Analizując swój sen, możesz zobaczyć, jaki wpływ mają na niego wszelkie zmiany w Twoim codziennym życiu i odnaleźć równowagę pomiędzy odpoczynkiem, aktywnością, a treningiem.

Ocena jakości snu zależy od ruchów ręką. Okresy, gdy śpisz spokojnie i nie poruszasz się zbyt wiele, uznawane są za sen głęboki. Okresy, gdy poruszasz się i zmieniasz pozycję, są traktowane jako sen płytki.

Trening

Tętno

Tętno jest doskonałym miernikiem intensywności treningu i wykonywanych ćwiczeń. Tętno człowieka jest regulowane odpowiednio do potrzeb organizmu i środowiska. Gdy intensywność ćwiczeń wzrasta, rośnie również tętno w celu dostosowania do szybszego wydatku energii i przyswajania tlenu.

Tętno może być wyrażone jako bezwzględna liczba uderzeń serca w ciągu minuty (bpm), jako procentowa wartość tętna maksymalnego (% HRmax) lub jako procentowa wartość rezerwy tętna (% HRR). Tętno bezwzględne podczas treningu samo nie zapewnia wystarczająco dokładnych informacji, ale jeśli jest wyrażane i interpretowane w powiązaniu z wartościami HRmax lub HRR, określa indywidualną intensywność ćwiczeń.

Twoje tętno w uderzeniach na minutę (np. 125 bpm) jest wartością indywidualną i nie może być porównywane do wartości typowych dla innych osób. Z drugiej strony porównywać można wartość procentową maksymalnego tętna. Przykładowo Twój znajomy może mieć wyższe tętno wyrażane w uderzeniach na minutę, ale wartość procentowa Twojej indywidualnej wartości HRmax może być taka sama. Oznacza to, że intensywność względna ćwiczeń obu osób jest taka sama.

HRmax

Maksymalne tętno (HRmax) to najwyższa liczba uderzeń serca na minutę (bpm) podczas wysiłku fizycznego. HRmax jest wartością indywidualną i może zmniejszać się wraz z wiekiem. Wyznacza indywidualną wartość referencyjną dla intensywności treningów, która jest używana do obliczania domyślnych stref tętna i w wielu funkcjach Polar Smart Coaching.

Oparta na wieku wartość HRmax to przybliżona wartość szacunkowa maksymalnego tętna i jest używana jako domyślna w większości komputerów treningowych Polar. Najbardziej niezawodną i najbezpieczniejszą metodą określania wartości HRmax jest pomiar w wysiłkowym teście laboratoryjnym.

Strefy tętna

Ta funkcja pozwala w łatwy sposób dostosowywać i monitorować intensywność treningu. Korzystając ze stref tętna, można również ćwiczyć według odpowiednich programów opartych na pomiarze tętna. Domyślne strefy są oparte na wartości HRmax danej osoby.

Różne poziomy intensywności treningu przynoszą różne korzyści, na przykład niska intensywność poprawia podstawową wydolność tlenową, a duża — wytrzymałość podczas ciężkich ćwiczeń oraz maksymalną zdolność organizmu do przyswajania tlenu.

Domyślnie istnieje pięć stref tętna wydzielonych na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna (HRmax):

 1. bardzo niskie (50–60% HRmax);
 2. niskie (60–70% HRmax);
 3. umiarkowane (70–80% HRmax);
 4. wysokie (80–90% HRmax);
 5. maksymalne (90–100% HRmax).

Ograniczenia stref tętna można definiować samodzielnie. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.

Strefy prędkości/tempa

Pozwalają w prosty sposób wybrać i monitorować intensywność treningu w oparciu o dane dotyczące prędkości i tempa. Strefy prędkości/tempa pomagają różnicować intensywność treningu dla optymalnych efektów. Na prędkość/tempo wpływać będzie na nachylenie terenu, które zwykle zmniejsza tempo, ale podnosi tętno i intensywność ćwiczenia.

Strefy prędkości/tempa działają tak jak strefy tętna, nawet jeśli prędkość/tempo reagują na zmianę natychmiast, a osiągnięcie nowego poziomu intensywności w przypadku tętna zwykle wymaga pewnego czasu. Dostępnych jest pięć stref - można używać domyślnych, ale zalecamy zdefiniowanie własnych. Oprócz tego na podstawie stref można tworzyć plany treningowe i uzyskiwać wskazówki podczas ćwiczeń.

Strefy prędkości/tempa są dostępne podczas biegania, jazdy rowerem, wiosłowania i pływania kajakiem.

Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.

ZoneLock

Utrzymuje odpowiednią intensywność treningu. Przy użyciu funkcji ZoneLock można określić i zablokować wybraną strefę treningową podczas ćwiczeń. Jeśli osiągniesz wartości spoza wstępnie ustawionych stref tętna, prędkości, tempa lub mocy, komputer treningowy poinformuje Cię o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym.

ZonePointer

Ruchomy symbol na ekranie strefy komputera treningowego pokazuje, czy znajdujesz się we wstępnie zdefiniowanej lub żądanej strefie docelowej. Funkcja ta pomaga osiągnąć żądaną intensywność/tempo/prędkość/kadencję.

Polar Fitness Test

Mierzy Twoją wydolność tlenową w spoczynku w zaledwie pięć minut. Wynik — Polar OwnIndex — określa maksymalne przyswajanie tlenu (VO2max) i na jakim poziomie wydolności tlenowej znajdujesz się w porównaniu z ludźmi w tym samym wieku i tej samej płci.

Test opiera się na tętnie spoczynkowym, zmienności tętna, płci, wieku, wzroście, wadze i ocenie poziomu długotrwałej aktywności fizycznej użytkownika. Wartość Fitness Test można porównać do powżechnych norm, średnich wartości dla ludzi tej samej płci i w tym samym wieku.

Polar Fitness Test może motywować do rozpoczęcia, kontynuowania lub zintensyfikowania treningu. Potrzebne będą tylko komputer treningowy i nadajnik na klatkę piersiową.

Aby móc śledzić postępy, test zawsze należy przeprowadzać w tych samych warunkach, co oznacza tę samą porę dnia i spokojne otoczenie, a także po dniu lekkiego treningu lub odpoczynku.

Running Index

Wskaźnik Running Index jest określany automatycznie po każdym biegu w oparciu o połączenie wartości HRmax i HRrest oraz stale mierzonych tętna i prędkości i wysokości (jeśli dostępna) podczas każdego treningu

Otrzymasz szacunkowe informacje o wydolności biegowej (maksymalna wydolność tlenowa podczas biegu jako teoretyczna wartość VO2max w ml/min/kg). Wyższy wynik oznacza, że Twoja kondycja krążeniowo-oddechowa/tlenowa jest lepsza.

Running Index pozwala uzyskiwać codziennie informacje na temat poziomu wydolności, który jest sumą kondycji tlenowej i biegowej. Poprawa oznacza, że bieganie w określonym tempie wymaga mniejszego wysiłku albo że Twoje tempo jest większe przy danym poziomie wysiłku.

Wyniki Running Index należy rozpatrywać w dłuższym terminie, ponieważ dzienne odchylenia wartości nie wynikają ze zmian kondycji.

Na podstawie wartości Running Index można oszacować potencjalny czas ukończenia biegów na 5 km, 10 km, półmaratonów i maratonów. Oprócz tego można porównywać średnią z wartości uzyskiwanych w dłuższym terminie z wartością uzyskiwaną przez ludzi w tym samym wieku i tej samej płci.

Inteligentny licznik kalorii

Oblicza liczbę spalonych kalorii na podstawie indywidualnych danych użytkownika: wagi, wzrostu, wieku, płci wartości HRmax, HRrest, VO2max, a także intensywności treningu/ćwiczeń. Brany jest również pod uwagę sport wykonywany podczas danego treningu, co poprawia precyzję obliczeń.

Obliczenia kalorii oparte na tętnie są wykorzystywane, gdy mierzona jest praca serca. Dzięki temu wydatek energetyczny jest bardzo dokładnie określany również dla jazdy rowerem, czy podnoszenia ciężarów. Obliczanie kalorii na podstawie aktywności dostępne jest w komputerach treningowych i monitorach aktywności, gdy wartości tętna są niemierzone.

Podczas danego ćwiczenia pokazywany jest bieżący wydatek energii (w kilokaloriach — kcal), a po jego zakończeniu — całkowita liczba kilokalorii spalonych w trakcie treningu. Oprócz tego można monitorować całkowitą ilość kalorii spalonych w ciągu dnia.

Rezultat treningu

Pomaga zrozumieć wpływ każdego treningu na Twoje zdrowie i kondycję. Oprócz tego zapewnia motywujące informacje zwrotne natychmiast po zakończeniu treningu. Dzięki funkcji Rezultat treningu można bardziej zróżnicować trening, zmieniając jego intensywność i czas trwania.

Rezultat treningu opiera się na jego intensywności i czasie trwania. Zależy od tego, ile czasu tranujesz w każdej strefie intensywności i ile spalasz w niej kalorii. Po każdym treningu wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane można sprawdzić na komputerze treningowym, aplikacji lub serwisie internetowym Polar Flow.

Obciążenie treningowe

Określa obciążenie treningiem fizycznym podczas pojedynczego treningu i pomaga porównywać różne treningi, np. obciążenie długiej sesji kolarskiej o niskiej intensywności z krótkim, intensywnym bieganiem.

Obciążenie treningowe opiera się na intensywności i czasie trwania treningu. Intensywność mierzy się na podstawie tętna. Na obliczenia wpływają również dane osobowe, takie jak wiek, płeć, waga, wartość VO2max i historia treningów.

Tlenowe i beztlenowe wartości progowe są również używane do obliczeń, jeśli były mierzone w wiarygodny sposób i zostały skonfigurowane w serwisie internetowym Polar Flow. Brana jest również pod uwagę dyscyplina uprawiana podczas danego treningu, co poprawia precyzję obliczeń.

in Flow web service

Stan regeneracji

Pomaga znaleźć równowagę między treningiem, a odpoczynkiem oraz szacuje, jakie obciążenie treningowe toleruje dany użytkownik. Monitoruje łączne obciążenie — czyli intensywność, ilość i częstotliwość treningów i aktywności — z uwzględnieniem informacji o treningach, a także określa bieżący i przyszły poziom fizycznego zmęczenia.

Zbyt wiele treningów w stosunku do czasu odpoczynku może doprowadzić do przetrenowania i zmniejszyć wydolność. Z drugiej strony zbyt mało treningu w danym czasie uniemożliwi wykorzystanie pełnego potencjału. Stałe monitorowanie stanu regeneracji pomaga planować trening i unikać przetrenowania lub zbyt małej ilości treningów.

Dostępne są cztery poziomy stanu regeneracji:

 • zbyt mało treningów,
 • równowaga,
 • zmęczenie,
 • przemęczenie.

Stan regeneracji można monitorować w serwisie internetowym Polar Flow lub na wyświetlaczu pulsometru V800.

in Flow web service

Powrót do punktu startowego

Funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu (w prostej linii), a także wskaże odległość od niego.

Dystans

Dystans (w km) można ustawić i odczytać na kilka sposobów. Dystans treningu informuje o odległości przebytej w trakcie treningu. Dystans okrążenia informuje o długości jednego okrążenia.

Wysokość n.p.m., wzniesienia lub spadki terenu

Umożliwia określanie bieżącej wysokości i związanych z nią warunków. Jest ona wyświetlana w metrach lub stopach oraz podejście lub zejście w metrach lub stopach. Wysokość jest mierzona przy użyciu systemu GPS lub przy użyciu barometru (V800, V650).

Profile sportowe

Ta funkcja umożliwia wybór dyscypliny odpowiedniej do planowanego treningu spośród wielu dostępnych pozycji w serwisie Polar Flow oraz generowanie raportów właściwych dla danej dyscypliny. Możesz uzyskać najcenniejsze dla siebie informacje związane z wybranym sportem.

Wszystkie profile sportowe zostały odpowiednio dobrane, a dla najpowszechniejszych sportów (wytrzymałościowych) wykorzystano przeliczniki opracowane przez firmę Polar, które wiarygodnie obliczają liczbę spalonych kalorii i obciążenie treningowe.

Możesz wybrać i dostosować ulubione sporty, które uprawiasz, a także skonfigurować ustawienia dla każdego z nich w serwisie internetowym Polar. W bardziej zaawansowanych komputerach treningowych możesz wyświetlać dostosowane widoki podczas treningu i wybrać, jakie dane będą pokazywane podczas treningu, np. tętno albo tylko prędkość i dystans.

Ekrany treningowe są konfigurowane przez użytkownika

Użytkownik może dostosowywać widoki danych treningowych odpowiednio do różnych dyscyplin. W serwisie internetowym Polar Flow, w zakładce profili sportowych można wybrać, jakie dane będą pokazywane podczas treningu, np. tętno albo tylko prędkość i dystans.

GPS

Wbudowany moduł GPS zapewnia dokładne pomiary szybkości i dystansu na potrzeby wielu sportów uprawianych na świeżym powietrzu oraz umożliwia wyświetlenie trasy na mapie w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow po zakończeniu treningu.

A-GPS

Gwarantuje szybkie połączenie z satelitą GPS. Dane A-GPS przekazują do urządzenia na ręce przewidywane pozycje satelitów GPS, co umożliwia uzyskiwanie sygnałów z nich w ciągu kilku sekund nawet w warunkach, w których odbiór sygnału jest utrudniony.

Plik danych A-GPS na Twoim komputerze treningowym jest aktualny przez maksymalnie 14 dni. Aby zapewnić szybsze łączenie z satelitą, należy regularnie synchronizować komputer treningowy z aplikacją Polar Flow lub oprogramowaniem FlowSync.

Szacunkowy czas ukończenia

Szacuje czas ukończenia na podstawie bieżącej prędkości i wstępnie ustawionej docelowej odległości.

Prędkość/tempo

Prędkość (km/h lub mi/h) jest mierzona na podstawie sygnału z czujnika GPS, sensora biegowego lub sensora prędkości podczas jazdy rowerem. Możesz też ustawić cel treningu na podstawie stref prędkości/tempa. Wyświetlać można aktualne, średnie i maksymalne wartości prędkości/tempa.

Tempo (w min/km lub min/milę) określa prędkość. Wskaźnik ten wykorzystywany jest zwykle podczas biegania.

Cele treningowe

Ta funkcja umożliwia utworzenie szczegółowych celów treningu w serwisie internetowym Polar Flow oraz zapisywanie ich w dzienniku treningowym albo jako ulubionych (do użytku w późniejszym terminie), synchronizowanych z urządzeniem treningowym. Przykładowo można ustawić cele treningowe związane z liczbą spalonych kalorii, czasem, dystansem, tempem starotwym albo cele poszczególnych faz treningu ze wskazówkami dotyczącymi tętna lub prędkości/tempa.

Podczas treningu można łatwo śledzić wskazówki na komputerze treningowym. Na wyświetlaczu widoczna będzie aktualna strefa, jak i inne istotne informacje. Oprócz tego pojawi się również powiadomienie dźwiękowe i wibracyjne, aby było wiadomo, kiedy zwolnić lub przyspieszyć, co pomoże osiągnąć zaplanowane cele.

Po treningu możesz przeanalizować swój wynik i porównać z celem w serwisie internetowym Polar Flow.

Historia treningów

Zawiera ostatnie pliki treningowe. Pojemność pamięci i liczba przechowywanych plików treningowych różni się w zależności od komputera treningowego oraz rodzaju i ilości danych w plikach (np. tętno, współrzędne GPS). Pojemność pamięci zależy również od wybranego języka.

Dziennik treningowy

Umożliwia łatwe przeglądanie wcześniejszych treningów i ćwiczeń, a także dopiero planowanych - cztery tygodnie w przód i wstecz. Wyświetlane są plany treningów, indywidualne wyniki i rezultaty testów.

W serwisie internetowym Polar Flow można wyświetlać dane w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.

Timer interwałów

Ta funkcja pomaga w treningach interwałowych, ponieważ sygnalizuje, kiedy zmienić intensywność z mniejszej na większą i odwrotnie. W oparciu o dystans lub czas możesz ustawić dwa timery dla dowolnego treningu interwałowego i powtarzać tyle razy, ile chcesz.

Okrążenia ręczne

Umożliwia ręczne zapisywanie okrążeń w dowolnym czasie.

Okrążenia automatyczne

Ustaw automatyczne zapisywanie okrążeń w serwisie internetowym Polar Flow na podstawie określonego czasu lub dystansu.

Najlepsze wyniki

Funkcja umożliwiająca monitorowanie swoich najlepszych wyników, na przykład związanych ze spalonymi kaloriami, prędkością/tempem podczas ćwiczeń, a także powiadamia po treinngu o pobiciu własnego rekordu.

Autostop/start

Po włączeniu funkcji Autostop/start komputer treningowy automatycznie rozpoczyna/kończy rejestrowanie po ruszeniu/zatrzymaniu się podczas treningu.

Funkcje sensora biegowego Bluetooth® Smart

Kadencja

MIerzy kadencję oraz jaj aktualne, średnie i maksymalne wartości.

Wartość można sprawdzać na komputerze treningowym podczas jazdy oraz po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Dystans

Mierzy dystans treningu i podaje wartości pokonanych okrążeń i całkowitej przebytej odległości

Dystans można sprawdzać na komputerze treningowym podczas jazdy oraz po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Średnia długość kroku

Zapewnia precyzyjne i sprawnie działające pomiary długości średniego kroku umożliwiające poprawienie techniki i efektywności biegowej.

Średnią długość kroku można sprawdzać na komputerze treningowym podczas treningu oraz po jego zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Prędkość/tempo

Mierzy prędkość/tempo bezprzewodowo i precyzyjnie mierzy aktualne, średnie i maksymalne wartości podczas jazdy.

Prędkość/tempo można sprawdzać na komputerze treningowym podczas ćwiczeń oraz po ich zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Urządzenie

Wymiary

Weight: 56g

Wyświetlacz

Resolution: 128X128

Wodoszczelność

WR30

AkumulatorKabel USB

micro USB

Display texts in languages

15

Bluetooth Smart

Łączy urządzenie Polar i sensory dodtkowe ze sobą i umożliwia synchronizowanie danych przy użyciu telefonu komórkowego. Jest to standardowa technologia komunikacji bezprzewodowej, którą zoptymalizowano pod kątem zużycia energii.

Po sparowaniu sensor Bluetooth Smart jest automatycznie konfigurowany do przesyłania danych do komputera treningowego użytkownika. Pulsometr odbiera dane wyłącznie z Twojego nadajnika.

Powiadomienia z urządzeń mobilnych

Pozwala być na bieżąco podczas noszenia komputera treningowego na co dzień. Użytkownik będzie powiadamiany dźwiękowo lub wybracyjnie o przychodzących połączeniach, wiadomościach i powiadomieniach z serwisów społecznościowych oraz będzie mógł je sprawdzić na wyświetlaczu komputera treningowego.

Podczas treningu można zobaczyć, kto dzwoni, i zdecydować, czy odebrać połączenie, czy kontynuować trening.

W ustawieniach telefonu można określić, które powiadomienia mają być odbierane, albo całkowicie wyłączyć je na komputerze treningowym.

Sygnalizacja dźwiękowaAlarmBlokada przycisków

Blokuje przyciski komputera treningowego, co pozwala unikać wszelkich niepożądanych, przypadkowych naciśnięć.

PodświetlenieData i dzień tygodniaGodzina (system 12/24-godzinny)Aktualizacja oprogramowania sprzętowego

Ta funkcja umożliwia zaktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji za pomocą kabla USB.

Flow

Dziennik

Umożliwia łatwe monitorowanie treningu, aktywności i postępów w serwisie internetowym Polar Flow. Dane można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.

Dane rejestrowane w Dzienniku obejmują na przykład zakończone i planowane treningi, wyniki testów i dzienną aktywność.

Podgląd mapy

Umożliwia wyświetlenie trasy treningowej w widoku mapy w serwisie internetowym Polar Flow, gdy używany jest GPS. Mapa pozwala na bardziej szczegółową analizę danych treningowych.

Odtwórz trening

Tworzy film z prezentacją poprzednich tras treningowych i najważniejszych elementów treningu Film jest dostępny w serwisie internetowym Polar Flow i można go udostępnić przyjaciołom i znajomym ze społeczności Polar Flow.

Dowiedz się więcej

Umożliwia wyświetlanie i analizowanie treningów publicznych udostępnionych przez innych użytkowników. W tym celu należy przeglądać mapę w serwisie internetowym Polar Flow.

Kanał społecznościowy

Zostań częścią społeczności treningowej Polar i poznaj inne osoby trenujące z produktami Polar. Możesz udostępniać własne osiągnięcia, podsumowania czy aktywności albo śledzić i komentować materiały udostępnione przez inne osoby.

Natychmiastowa analiza aktywności i treningu

Zapewnia natychmiastowe, wizualne podsumowanie wybranego treningu lub aktywności w aplikacji Polar Flow. Dane dot. aktywności można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.

Zaawansowana analiza aktywności i treningu

Umożliwia łatwe analizowanie każdego szczegółu treningu i aktywności fizycznej w długim okresie w serwisie internetowym Flow. Oprócz tego można pogłębić wiedzę związaną z analizami treningów, na przykład porównując tętno z prędkością, wyświetlając szczegółowe informacje o okrążeniu lub badając własną wydolność w odniesieniu do przebytej trasy.

Poza szczegółami dotyczącymi Twojej aktywności fizycznej i korzyści dla zdrowia, które się z nią wiążą, możesz również otrzymywać praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak osiągnąć cel związany z aktywnością, a także wyświetlać okresy braku aktywności.

Planowanie treningów

Stwórz szczegółowe cele treningowe w serwisie internetowym Polar Flow. Możesz zapisać je w dzienniku treningowym albo jako ulubione do użytku w późniejszym terminie i synchronizować z komputerem treningowym.

Przykładowo możesz ustawić cele związane z spalonymi kaloriami, czasem i dystansem albo cele poszczególnych faz treningu ze wskazówkami dotyczącymi tętna lub prędkości/tempa. Dzięki celom treningowym możesz osiągnąć zamierzony efekt.

Podczas treningu można łatwo odczytywać wskazówki na komputerze treningowym i odbierać sygnalizowane dźwiękowo lub wibracyjnie powiadomienia z istotnymi informacjami na wyświetlaczu.

Po sesji treningowej w serwisie internetowym Polar Flow możesz dokładniej przeanalizować swój wynik z założonym celem.

Ustawienia profili sportowych

Ta funkcja umożliwia wybór dyscypliny odpowiedniej do planowanego treningu spośród wielu dostępnych pozycji w serwisie Polar Flow oraz generowanie raportów właściwych dla danej dyscypliny. Możesz uzyskać najcenniejsze dla siebie informacje związane z wybranym sportem.

Wszystkie profile sportowe zostały odpowiednio dobrane, a dla najpowszechniejszych sportów (wytrzymałościowych) wykorzystano przeliczniki opracowane przez firmę Polar, które wiarygodnie obliczają liczbę spalonych kalorii i obciążenie treningowe.

Możesz wybrać i dostosować ulubione dyscypliny, które uprawiasz, a także skonfigurować ustawienia dla każdej z nich w serwisie internetowym Polar Flow. W bardziej zaawansowanych komputerach treningowych możesz wyświetlać dostosowane widoki podczas treningu i wybrać, jakie dane będą pokazywane podczas treningu, np. tętno albo tylko prędkość i dystans.

Monitorowanie postępów

Ta funkcja zapewnia praktyczne narzędzie monitorowania własnego rozwoju, które umożliwia generowanie podsumowań i wykresów na podstawie danych z dłuższego okresu czasu. Możesz wybrać sport, który ma zostać uwzględniony w podsumowaniach tygodniowym, miesięcznym i rocznym. W sekcji Okres niestandardowy można wybrać zarówno okres, jak i dyscyplinę sportową.

Przesyłanie danych

Kompatybilność

Compatible with PC Windows XP, Windows 7, Windows 8, and later

Compatible with Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8, and later

Compatible with Polar Flow web service via USB cable / micro USB cable

Compatible with Polar Flow mobile app via Bluetooth Smart

Eksport danych

Umożliwia ręczne wyeksportowanie danych treningowych do zewnętrznych aplikacji i serwisów przy użyciu plików TCX, GPX lub CSV. Pliki można również skompresować w celu przyspieszenia pobierania.

Można na przykład wyeksportować określoną trasę - do formatu GPX albo trening zawierający istotne dane, takie jak trasa, tętno, spalone kalorie i kadencja — do formatu TCX.

Eksportowanie treningów (ze strony polarpersonaltrainer.com do usługi Polar Flow)Kompatybilność z rozwiązaniami innych firm

Umożliwia łatwe łączenie komputera treningowego Polar z serwisami innych firm.

Szczegółowe informacje o treningu i codziennej aktywności są automatycznie wysyłane i udostępniane do innych serwisów, które wybierzesz. Obecnie można połączyć się na przykład z Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal (dla użytkowników systemu iOS) i MapMyFitness,

Polar aktywnie pracuje nad zapewnieniem kompatybiności z zewnętrznymi serwisami i na bieżąco aktualizuje informacje na ten temat.

Opinie