CZAT
ON-LINE

Polar V650 HR

90050536

0725882012278

977.50 zł

1,150.00 zł

Dodaj do listy życzeń

Oceny i opinie klientów

Podziel się poniżej opinią po zakupach i odbierz do 5% dodatkowego rabatu!

Oceń i napisz opinię

Więcej informacji

Funkcje:

NAGRADZANY DESIGN
Model V650 został doceniony otrzymując nagrodę Red Dot Design Award. Przydatne funkcje, takie jak lampka LED, która włącza się automatycznie przy słabym świetle, dopełniają całości produktu.

KOLOROWY, DOTYKOWY EKRAN 2,8"
V650 monitoruje wszystkie niezbędne dane z sensorów rowerowych na dużym, jasnym, kolorowym ekranie dotykowym.

ŁATWE W DOSTOSOWANIU PROFILE
Twórz i dopasuj profile sportowe do różnych typów jazdy na rowerze. Wybierz te dane, które potrzebujesz — niezależnie od tego czy trenujesz na rowerku stacjonarnym, jesteś w trasie, czy jeździsz po górach.

GPS I MAPY
V650 wyposażono w szybki i niezawodny moduł GPS, który monitoruje jazdę od początku do końca. OpenStreetMap zapewnia dostęp do map niezależnie od tego, gdzie jesteś.

BAROMETR ZE WSKAŹNIKIEM VAM W TRAKCIE JAZDY
Wysokościomierz barometryczny monitoruje wysokość, podjazdy i zjazdy. Średnia prędkość wznoszenia informuje o tym, ile metrów przewyższenia pokonujesz w ciągu godziny - zmiana wysokości n.p.m. wyrażona w metrach na godzinę (wymaga dodatkowego sensora prędkości).

KOMPATYBILNOŚĆ Z SENSORAMI
Model V650 jest kompatybilny z nadajnikiem na klatkę piersiową H7 i H6 oraz sensorami rowerowymi Polar Bluetooth® Smart.ortugalski, francuski, duński, holenderski, szwedzki, norweski, niemiecki, włoski, fiński, polski, rosyjski, chiński, japoński

Specyfikacja:

PARAMETRY

 • Waga 120 g
 • Grubość 16 mm
 • (z uchwytem 20 mm)
 • Rozmiar ekranu Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości (320 x 240)

INFORMACJE TECHNICZNE

 • Ekran dotykowy
 • Wodoodporność — IPX7
 • Szybka ze szkła Asahi Dragon Trail
 • Obudowa z poliwęglanu
 • Sygnalizacja dźwiękowa
 • Przednia lampka LED
 • Pojemność pamięci do 10 000 godz.
 • Akumulator zapewniający zasilanie nawet przez 10 godz. treningu

ŁĄCZNOŚĆ

 • Bluetooth® Smart
 • Możliwość aktualizacji oprogramowania
 • Menu w 15 językach
 • Kompatybilność serwisu internetowego Polar Flow z systemami Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 lub nowszymi oraz Windows 7, Windows 8 lub nowszymi
 • Języki interfejsu użytkownika: angielski, hiszpański, portugalski, francuski, duński, holenderski, szwedzki, norweski, niemiecki, włoski, fiński, polski, rosyjski, chiński, japoński

Trening

Tętno

Tętno jest doskonałym miernikiem intensywności treningu i wykonywanych ćwiczeń. Tętno człowieka jest regulowane odpowiednio do potrzeb organizmu i środowiska. Gdy intensywność ćwiczeń wzrasta, rośnie również tętno w celu dostosowania do szybszego wydatku energii i przyswajania tlenu.

Tętno może być wyrażone jako bezwzględna liczba uderzeń serca w ciągu minuty (bpm), jako procentowa wartość tętna maksymalnego (% HRmax) lub jako procentowa wartość rezerwy tętna (% HRR). Tętno bezwzględne podczas treningu samo nie zapewnia wystarczająco dokładnych informacji, ale jeśli jest wyrażane i interpretowane w powiązaniu z wartościami HRmax lub HRR, określa indywidualną intensywność ćwiczeń.

Twoje tętno w uderzeniach na minutę (np. 125 bpm) jest wartością indywidualną i nie może być porównywane do wartości typowych dla innych osób. Z drugiej strony porównywać można wartość procentową maksymalnego tętna. Przykładowo Twój znajomy może mieć wyższe tętno wyrażane w uderzeniach na minutę, ale wartość procentowa Twojej indywidualnej wartości HRmax może być taka sama. Oznacza to, że intensywność względna ćwiczeń obu osób jest taka sama.

HRmax

Maksymalne tętno (HRmax) to najwyższa liczba uderzeń serca na minutę (bpm) podczas wysiłku fizycznego. HRmax jest wartością indywidualną i może zmniejszać się wraz z wiekiem. Wyznacza indywidualną wartość referencyjną dla intensywności treningów, która jest używana do obliczania domyślnych stref tętna i w wielu funkcjach Polar Smart Coaching.

Oparta na wieku wartość HRmax to przybliżona wartość szacunkowa maksymalnego tętna i jest używana jako domyślna w większości komputerów treningowych Polar. Najbardziej niezawodną i najbezpieczniejszą metodą określania wartości HRmax jest pomiar w wysiłkowym teście laboratoryjnym.

Strefy tętna

Ta funkcja pozwala w łatwy sposób dostosowywać i monitorować intensywność treningu. Korzystając ze stref tętna, można również ćwiczyć według odpowiednich programów opartych na pomiarze tętna. Domyślne strefy są oparte na wartości HRmax danej osoby.

Różne poziomy intensywności treningu przynoszą różne korzyści, na przykład niska intensywność poprawia podstawową wydolność tlenową, a duża — wytrzymałość podczas ciężkich ćwiczeń oraz maksymalną zdolność organizmu do przyswajania tlenu.

Domyślnie istnieje pięć stref tętna wydzielonych na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna (HRmax):

 1. bardzo niskie (50–60% HRmax);
 2. niskie (60–70% HRmax);
 3. umiarkowane (70–80% HRmax);
 4. wysokie (80–90% HRmax);
 5. maksymalne (90–100% HRmax).

Ograniczenia stref tętna można definiować samodzielnie. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.

Strefy mocy

Pomagają monitorować intensywność treningu kolarskiego oraz uzyskiwać optymalne efekty. Strefy mocy opierają się na mocy będącej bezpośrednią miarą bezwzględnej intensywności ćwiczenia.

Wydatek mocy jest wartością bezwzględną zewnętrznego wskaźnika pracy, natomiast tętno jest miarą wysiłku fizjologicznego niezbędnego do wydatkowania mocy. Informacje o tym, jak tętno odpowiada strefom mocy i jak zmienia się w czasie, pozwalają uzyskać pełniejszy obraz poprawy wydolności.

Aby korzystać ze stref mocy, należy posiadać zestaw pedałów Kéo Power Bluetooth® Smart oraz zgodne urządzenie treningowe obsługujące funkcję Bluetooth® Smart, takie jak Polar V800 lub Polar V650, w którym podczas treningu można monitorować wartości mocy.

Wartośći stref tętna można definiować samodzielnie. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.

ZoneLock

Utrzymuje odpowiednią intensywność treningu. Przy użyciu funkcji ZoneLock można określić i zablokować wybraną strefę treningową podczas ćwiczeń. Jeśli osiągniesz wartości spoza wstępnie ustawionych stref tętna, prędkości, tempa lub mocy, komputer treningowy poinformuje Cię o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym.

ZonePointer

Ruchomy symbol na ekranie strefy komputera treningowego pokazuje, czy znajdujesz się we wstępnie zdefiniowanej lub żądanej strefie docelowej. Funkcja ta pomaga osiągnąć żądaną intensywność/tempo/prędkość/kadencję.

Inteligentny licznik kalorii

Oblicza liczbę spalonych kalorii na podstawie indywidualnych danych użytkownika: wagi, wzrostu, wieku, płci wartości HRmax, HRrest, VO2max, a także intensywności treningu/ćwiczeń. Brany jest również pod uwagę sport wykonywany podczas danego treningu, co poprawia precyzję obliczeń.

Obliczenia kalorii oparte na tętnie są wykorzystywane, gdy mierzona jest praca serca. Dzięki temu wydatek energetyczny jest bardzo dokładnie określany również dla jazdy rowerem, czy podnoszenia ciężarów. Obliczanie kalorii na podstawie aktywności dostępne jest w komputerach treningowych i monitorach aktywności, gdy wartości tętna są niemierzone.

Podczas danego ćwiczenia pokazywany jest bieżący wydatek energii (w kilokaloriach — kcal), a po jego zakończeniu — całkowita liczba kilokalorii spalonych w trakcie treningu. Oprócz tego można monitorować całkowitą ilość kalorii spalonych w ciągu dnia.

Rezultat treningu

Pomaga zrozumieć wpływ każdego treningu na Twoje zdrowie i kondycję. Oprócz tego zapewnia motywujące informacje zwrotne natychmiast po zakończeniu treningu. Dzięki funkcji Rezultat treningu można bardziej zróżnicować trening, zmieniając jego intensywność i czas trwania.

Rezultat treningu opiera się na jego intensywności i czasie trwania. Zależy od tego, ile czasu tranujesz w każdej strefie intensywności i ile spalasz w niej kalorii. Po każdym treningu wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane można sprawdzić na komputerze treningowym, aplikacji lub serwisie internetowym Polar Flow.

Powrót do punktu startowego

Funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu (w prostej linii), a także wskaże odległość od niego.

Dystans

Dystans (w km) można ustawić i odczytać na kilka sposobów. Dystans treningu informuje o odległości przebytej w trakcie treningu. Dystans okrążenia informuje o długości jednego okrążenia.

Wysokość n.p.m., wzniesienia lub spadki terenu

Umożliwia określanie bieżącej wysokości i związanych z nią warunków. Jest ona wyświetlana w metrach lub stopach oraz podejście lub zejście w metrach lub stopach. Wysokość jest mierzona przy użyciu systemu GPS lub przy użyciu barometru (V800, V650).

Profile sportowe

Ta funkcja umożliwia wybór dyscypliny odpowiedniej do planowanego treningu spośród wielu dostępnych pozycji w serwisie Polar Flow oraz generowanie raportów właściwych dla danej dyscypliny. Możesz uzyskać najcenniejsze dla siebie informacje związane z wybranym sportem.

Wszystkie profile sportowe zostały odpowiednio dobrane, a dla najpowszechniejszych sportów (wytrzymałościowych) wykorzystano przeliczniki opracowane przez firmę Polar, które wiarygodnie obliczają liczbę spalonych kalorii i obciążenie treningowe.

Możesz wybrać i dostosować ulubione sporty, które uprawiasz, a także skonfigurować ustawienia dla każdego z nich w serwisie internetowym Polar. W bardziej zaawansowanych komputerach treningowych możesz wyświetlać dostosowane widoki podczas treningu i wybrać, jakie dane będą pokazywane podczas treningu, np. tętno albo tylko prędkość i dystans.

Ekrany treningowe są konfigurowane przez użytkownika

Użytkownik może dostosowywać widoki danych treningowych odpowiednio do różnych dyscyplin. W serwisie internetowym Polar Flow, w zakładce profili sportowych można wybrać, jakie dane będą pokazywane podczas treningu, np. tętno albo tylko prędkość i dystans.

GPS

Wbudowany moduł GPS zapewnia dokładne pomiary szybkości i dystansu na potrzeby wielu sportów uprawianych na świeżym powietrzu oraz umożliwia wyświetlenie trasy na mapie w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow po zakończeniu treningu.

OpenStreetMapPrędkość/tempo

Prędkość (km/h lub mi/h) jest mierzona na podstawie sygnału z czujnika GPS, sensora biegowego lub sensora prędkości podczas jazdy rowerem. Możesz też ustawić cel treningu na podstawie stref prędkości/tempa. Wyświetlać można aktualne, średnie i maksymalne wartości prędkości/tempa.

Tempo (w min/km lub min/milę) określa prędkość. Wskaźnik ten wykorzystywany jest zwykle podczas biegania.

Historia treningów

Zawiera ostatnie pliki treningowe. Pojemność pamięci i liczba przechowywanych plików treningowych różni się w zależności od komputera treningowego oraz rodzaju i ilości danych w plikach (np. tętno, współrzędne GPS). Pojemność pamięci zależy również od wybranego języka.

Dziennik treningowy

Umożliwia łatwe przeglądanie wcześniejszych treningów i ćwiczeń, a także dopiero planowanych - cztery tygodnie w przód i wstecz. Wyświetlane są plany treningów, indywidualne wyniki i rezultaty testów.

W serwisie internetowym Polar Flow można wyświetlać dane w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.

Okrążenia ręczne

Umożliwia ręczne zapisywanie okrążeń w dowolnym czasie.

Okrążenia automatyczne

Ustaw automatyczne zapisywanie okrążeń w serwisie internetowym Polar Flow na podstawie określonego czasu lub dystansu.

Średnia prędkość wznoszenia (VAM) w czasie rzeczywistym

Średnia prędkość wznoszenia informuje o tym, ile metrów w górę pokonujesz w ciągu godziny (wysokość w metrach w ciągu godziny).

Autostop/start

Po włączeniu funkcji Autostop/start komputer treningowy automatycznie rozpoczyna/kończy rejestrowanie po ruszeniu/zatrzymaniu się podczas treningu.

Barometer

Funkcje sensora kadencji Bluetooth® Smart

Kadencja

Mierzy kadencję w czasie rzeczywistym i średnią całego treningu kolarskiego przy użyciu bezprzewodowego sensora kadencji obsługującego Bluetooth Smart. Przy użyciu czujnika kadencji można udoskonalić technikę jazdy i zoptymalizować swoją kadencję.

Sensor kadencji mierzy tempo pedałowania (liczbę obrotów na minutę), aby można było porównać efektywność jazdy np. z poprzednim treningiem.

Funkcje sensora prędkości Bluetooth® Smart

Prędkość

Mierzy prędkość bezprzewodowo i precyzyjnie podaje jej aktualne, średnie i maksymalne wartości.

Prędkość można sprawdzać na komputerze treningowym podczas jazdy oraz po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Dystans

Mierzy dystans bezprzewodowo i podaje informacje z treningu dot. okrążeń i całkowitej przejchanej odległości.

Dystans można sprawdzać na komputerze treningowym podczas jazdy oraz po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Pomiar nachylenia terenu

Przedstawia wartości nachylenia terenu w górę/w dół pomagając dostosować wysiłek. Dane wyświetlane są procentowo i w stopniach.

Nachylenie można sprawdzać na komputerze treningowym podczas jazdy oraz po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Funkcje Kéo Power Bluetooth® Smart

Kéo Power Essential Bluetooth Smart

Mierzy moc podczas jazdy na rowerze, pomagając monitorować i poprawiać technikę jazdy oraz wyniki. Pomiar jest dokonywany z jednego pedału. Dodatkowo dzięki funkcji pomiaru wektora siły pokazywane są również informacje o nacisku nogi na pedał.

Dzięki temu można uzyskać natychmiastowe dane, takie jak moc w watach oraz średnia i bieżąca kadencja.

Po każdej jeździe możesz zsynchronizować swoje dane treningowe z aplikacją i serwisem internetowym Polar Flow w celu dalszej analizy.

Technologia Bluetooth Smart Kéo Power

Mierzy moc podczas jazdy na rowerze, pomagając monitorować i poprawiać technikę jazdy oraz wyniki. Pomiar jest dokonywany z obu pedałów. Oprócz tego dzięki funkcji pomiaru wektora siły pokazywane są informacje o nacisku na pedały.

Umożliwia natychmiastowe wyświetlanie danych, takich jak moc w watach, nacisk prawej i lewej nogi oraz średnia i bieżąca kadencja.

Po każdej jeździe możesz zsynchronizować swoje dane treningowe z aplikacją i serwisem internetowym Polar Flow w celu dalszej analizy.

Urządzenie

Wymiary

Weight: 122g

Wyświetlacz

Resolution: 240X320

Wodoszczelność

IPX7

AkumulatorKabel USB

micro USB

Display texts in languages

15

Bluetooth Smart

Łączy urządzenie Polar i sensory dodtkowe ze sobą i umożliwia synchronizowanie danych przy użyciu telefonu komórkowego. Jest to standardowa technologia komunikacji bezprzewodowej, którą zoptymalizowano pod kątem zużycia energii.

Po sparowaniu sensor Bluetooth Smart jest automatycznie konfigurowany do przesyłania danych do komputera treningowego użytkownika. Pulsometr odbiera dane wyłącznie z Twojego nadajnika.

Sygnalizacja dźwiękowaBlokada przycisków

Blokuje przyciski komputera treningowego, co pozwala unikać wszelkich niepożądanych, przypadkowych naciśnięć.

PodświetlenieLampka LEDData i dzień tygodniaGodzina (system 12/24-godzinny)Ustawienia roweru (dla trzech rowerów)

Ta funkcja umożliwia zdefiniowanie ustawień w komputerze treningowym dla trzech rowerów wyposażonych w sensory. Po rozpoczęciu treningu wybierz rower z ustawieniami odpowiednimi dla bieżącego treningu kolarskiego.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego

Ta funkcja umożliwia zaktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji za pomocą kabla USB.

Flow

Dziennik

Umożliwia łatwe monitorowanie treningu, aktywności i postępów w serwisie internetowym Polar Flow. Dane można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.

Dane rejestrowane w Dzienniku obejmują na przykład zakończone i planowane treningi, wyniki testów i dzienną aktywność.

Podgląd mapy

Umożliwia wyświetlenie trasy treningowej w widoku mapy w serwisie internetowym Polar Flow, gdy używany jest GPS. Mapa pozwala na bardziej szczegółową analizę danych treningowych.

Odtwórz trening

Tworzy film z prezentacją poprzednich tras treningowych i najważniejszych elementów treningu Film jest dostępny w serwisie internetowym Polar Flow i można go udostępnić przyjaciołom i znajomym ze społeczności Polar Flow.

Dowiedz się więcej

Umożliwia wyświetlanie i analizowanie treningów publicznych udostępnionych przez innych użytkowników. W tym celu należy przeglądać mapę w serwisie internetowym Polar Flow.

Kanał społecznościowy

Zostań częścią społeczności treningowej Polar i poznaj inne osoby trenujące z produktami Polar. Możesz udostępniać własne osiągnięcia, podsumowania czy aktywności albo śledzić i komentować materiały udostępnione przez inne osoby.

Natychmiastowa analiza aktywności i treningu

Zapewnia natychmiastowe, wizualne podsumowanie wybranego treningu lub aktywności w aplikacji Polar Flow. Dane dot. aktywności można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.

Zaawansowana analiza aktywności i treningu

Umożliwia łatwe analizowanie każdego szczegółu treningu i aktywności fizycznej w długim okresie w serwisie internetowym Flow. Oprócz tego można pogłębić wiedzę związaną z analizami treningów, na przykład porównując tętno z prędkością, wyświetlając szczegółowe informacje o okrążeniu lub badając własną wydolność w odniesieniu do przebytej trasy.

Poza szczegółami dotyczącymi Twojej aktywności fizycznej i korzyści dla zdrowia, które się z nią wiążą, możesz również otrzymywać praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak osiągnąć cel związany z aktywnością, a także wyświetlać okresy braku aktywności.

Monitorowanie postępów

Ta funkcja zapewnia praktyczne narzędzie monitorowania własnego rozwoju, które umożliwia generowanie podsumowań i wykresów na podstawie danych z dłuższego okresu czasu. Możesz wybrać sport, który ma zostać uwzględniony w podsumowaniach tygodniowym, miesięcznym i rocznym. W sekcji Okres niestandardowy można wybrać zarówno okres, jak i dyscyplinę sportową.

Przesyłanie danych

Kompatybilność

Compatible with PC Windows XP, Windows 7, Windows 8, and later

Compatible with Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8, and later

Compatible with Polar Flow web service via USB cable / micro USB cable

Eksport danych

Umożliwia ręczne wyeksportowanie danych treningowych do zewnętrznych aplikacji i serwisów przy użyciu plików TCX, GPX lub CSV. Pliki można również skompresować w celu przyspieszenia pobierania.

Można na przykład wyeksportować określoną trasę - do formatu GPX albo trening zawierający istotne dane, takie jak trasa, tętno, spalone kalorie i kadencja — do formatu TCX.

Eksportowanie treningów (ze strony polarpersonaltrainer.com do usługi Polar Flow)Kompatybilność z rozwiązaniami innych firm

Umożliwia łatwe łączenie komputera treningowego Polar z serwisami innych firm.

Szczegółowe informacje o treningu i codziennej aktywności są automatycznie wysyłane i udostępniane do innych serwisów, które wybierzesz. Obecnie można połączyć się na przykład z Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal (dla użytkowników systemu iOS) i MapMyFitness,

Polar aktywnie pracuje nad zapewnieniem kompatybiności z zewnętrznymi serwisami i na bieżąco aktualizuje informacje na ten temat.

Opinie