Filtruj według

Cena

Cena

  • 136,00 zł - 180,00 zł

Skarpety narciarskie

Za świetnie spędzony czas na narciarskim stoku odpowiada nie tylko doskonałe towarzystwo, ale także wysoki komfort cieplny podczas całodziennego szusowania. Czy wiedziałeś, że najwięcej ciepła tracimy poprzez odsłoniętą głowę i stopy. Raz wychłodzone kończyny bardzo ciężko jest ponownie rozgrzać, dlatego tak ważne jest stosowanie bielizny termoaktywnej. Jednym z jej elementów są właśnie skarpety narciarskie. Wybór tych odpowiednich, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, takich jak skarpety X-Socks, gwarantuje wysoki komfort ciepła, wygodę oraz ochronę przed uszkodzeniami zewnętrznej warstwy skóry.

Skarpety narciarskie- na co zwrócić uwagę wybierając skarpety zimowe

Wybierając skarpety sportowe, takie jak skarpety narciarskie należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka elementów. W pierwszej kolejności wybierz skarpety dedykowane dyscyplinie, którą uprawiasz. Szeroki wybór skarpet sportowych różni się między sobą, właśnie z uwagi na przeznaczenie. Niektóre z nich, np. do jazdy na łyżwach są o wiele krótsze niż skarpety narciarskie, przez co mogą one nieodpowiednio ochronić skórę przed otarciami cholewki buta narciarskiego.

Wysokie skarpety narciarskie to także odpowiedni model dla osób, które posiadają bieliznę termoaktywną ze spodniami typu 3/4 lub 7/8. Wyższa skarpetka nie zsuwa się poniżej linii cholewki, co również nie pozostaje bez znaczenia, jeśli obawiamy się otarć spowodowanych nawarstwieniem materiału na linii pięty lub kostki.

Skarpety narciarskie materiał

Poza samą wysokością skarpety również materiał, z którego zostały wykonane odgrywa kluczową rolę. Ma on znaczenie nie tylko w kwestii zachowania komfortu cieplnego, powinien również skutecznie odprowadzać wilgoć, nie zaparzać stopy, ale także być wykonany z włókien ułożonych w odpowiedni sposób. Wiele skarpet sportowych, w tym także skarpety narciarskie charakteryzuje się kompresyjnością. Włókna ułożone są naprzemiennie w dużym zagęszczeniu w miejscach takich jak ścięgno Achillesa lub śródstopie. Dzięki temu, stanowią one idealne wzmocnienie stawów i mięśni podczas tak intensywnego wysiłku.

Skarpety X-Socks

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości, rozpoznawalne na rynku i cenione przez zawodowych sportowców, jak i amatorów skarpety X-socks. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby narciarzy i snowboardzistów. Skarpety X-sock wykonane są z wysokiej jakości włókien zapewniających odpowiednią kompresję. Za utrzymanie wysokiego komfortu ciepła, a także odpowiednio termoregulację odpowiada wysoka zawartość wełny Merino.

Aktywne filtry