Filtruj według

Cena

Cena

  • 848,00 zł - 1 149,00 zł

Rolki rowerowe – Sportpoint.pl

Nie od dziś wiadomo, że kolarstwo przestało być sportem sezonowym i jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają chętnie wyruszamy na drogi w celu przejechania zaplanowanego treningu w naturalnych warunkach. Kiedy aura na zewnątrz jednak nie zachęca, przychodzi pora na trening typu indoor. Choć wiąże się to z ustępstwami dotyczącymi sprzętu (nawet w przypadku rowerów spinningowych), trening w takich warunkach może być bardzo owocny, przede wszystkim pozwoli na utrzymanie formy aż do wiosny.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie treningu na innym sprzęcie niż własny rower polecamy zakup trenażera, który pozwala na przejazd treningowy w domowych warunkach. W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy szeroki wybór sprzętu treningowego- w pozostałych kategoriach przygotowaliśmy różne modele trenażerów z możliwością stabilizacji tylnego koła, a także prezentowane w niniejszej kategorii trenażery rolkowe.

Rolki rowerowe- alternatywa dla indoor cycling

Rolki rowerowe to grupa trenażerów, które przede wszystkim pozwalają na wykonanie treningu wytrzymałościowego. Pozwalają na wykonanie treningu długodystansowego przy zachowaniu intensywnej, wysokiej kadencji. Rolki do roweru umieszczone są na specjalnej szynie i nie posiadają dodatkowych elementów mocujących ramę roweru, przez co trening na rolkach wymaga skupienia, a także zachowania prawidłowej postawy w trakcie jazdy. Dzięki swojej konstrukcji, rolki rowerowe pozwalają na zachowanie bardziej naturalnych warunków jazdy.

W ofercie naszego sklepu posiadamy rolki rowerowe marki Tacx, w dwóch kultowych modelach- Antares oraz Galaxia. Rolka do roweru Antares to podstawowy model trenażera, który umożliwia płynny przejazd treningowy nawet w bardzo wysokiej kadencji. Dzięki profilowanej rolce umożliwia on lepsze utrzymanie roweru podczas jazdy. Rolka do roweru Galaxia to wyższa klasa wśród trenażerów rolkowych. Specjalna konstrukcja umożliwia zachowanie 100% naturalnej jazdy. Rolka pozwala na wykonanie treningu siłowego, opartego na interwałach- od jazdy po płaskim, przez podjazdu po sprinty. Możliwe jest wykonanie jazdy stojąc bez obaw o wypadnięcie z rolek.

Rolki treningowe- kiedy się na nie zdecydować?

Najczęściej na taki model trenażera decydują się Ci kolarze, którym zależy na poprawie kondycji, wydolności, a także wytrzymałości w jeździe długodystansowej, przy zachowaniu równowagi przy wysokiej kadencji. Idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które jeżdżą w grupie, a podstawą bezpieczeństwa w tym wypadku jest balans ciałem i umiejętność jazdy w linii. Rolki do roweru są idealne jeśli planujesz starty w wyścigach, przygotują Cie do jazdy w peletonie, a także pozwolą na lepsze wyczucie własnego roweru, odpowiednie operowanie oporem własnym czy szybką korektę przy utracie równowagi.

Aktywne filtry