Produkty marki Leki

Leki - kijki i rękawice

Niemiecki producent sprzętu narciarskiego LEKI od początków działalności dąży do osiągnięcia najwyżej jakości produktów. Ponad 250 patentów, liczne innowacje i opracowanie nowych technologii oraz konsekwencja w działaniach sprawiają, że marka od wielu lat utrzymuje prowadzenie w branży outdoorowej i narciarskiej. LEKI jest absolutnym liderem na światowym rynku kijków narciarskich i rękawic.
Marka Leki weryfikuje swoje produkty korzystając z doświadczenia najlepszych, profesjonalnych sportowców. Priorytetem marki jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania sprzętu. Jednocześnie marka LEKI dba o to, by kije i rękawiczki narciarskie miały atrakcyjny i nowoczesny design. Rezultatem są inteligentne i przemyślane, spełniające oczekiwania użytkowników produkty. Projektowanie i opracowanie odbywa się w Niemczech, w szwabskim mieście Teck oraz w Tachov w Czechach. W Tachov mieści się również własny zakład produkcyjny marki, gdzie wytwarzane są kije narciarskie. Wdrażanie najnowocześniejszych procesów produkcji i dbałość o materiały zapewniają najwyżej jakości wykonanie sprzętu sportowego. Marka zwraca również uwagę na ekologię i jest przyjazna środowisku.
Jak wiele innych pionierskich w swoich dziedzinach marek, LEKI zrodziło się z pasji i niezaspokojonej potrzeby wybitnego człowieka. Założycielem marki Leki był Karl Lenhart – entuzjasta sportów zimowych. Początkowo zajmował się on obróbką drewna. W 1948 otworzył zakład pod nazwą Karl Lenhart, Plastik + Metall. Przedsiębiorca miał również doświadczenie w budowie samolotów, w przetwarzaniu aluminium i kompozytów. Niezadowolony z budowy kijów narciarskich pierwszej połowy XX wieku rozpoczął samodzielnie wytwarzać ich elementy. W latach 60-tych zostały one wprowadzone do produkcji seryjnej, a dekadę później powstały pierwsze kijki alpejskie pod nazwą LEKI. Karl Lenhart zrewolucjonizował rynek używając materiałów, z którymi miał styczność budując samoloty. Pierwszy raz na świecie do budowy kijów zostały użyte materiały takie jak aluminium czy włókno szklane. Innowacje jakie opracował Karl Lenhart na początku lat 60-tych do dzisiaj są stosowane we wszystkich kijach narciarskich.
Marka Leki konsekwentnie opracowując i wprowadzając nowe technologie, zdobyła i utrzymuje pozycje lidera rynku. Dostarcza kije i rękawice narciarskie idealne zarówno dla amatorów sportów zimowych, jak i zawodowców. Firma jest sponsorem wielu czołowych sportowców, a także dostawcą dla m.in Niemieckiego Związku Narciarskiego oraz szwajcarskiego Związku Narciarskiego Swiss-Ski. Sprzęt, w tym kije narciarskie LEKI jest wybierany przez ponad 90% olimpijczyków. Jakość sprzętu potwierdza również wielokrotne zdobycie prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in nagrody ISPO, OutDoor Friedrichshafen, prestiżowych magazynów narciarskich i outdoorowych.
Jednym z najważniejszych patentów marki z ostatnich lat jest opracowanie technologii wpięcia i wypięcia rękawicy z kijów narciarskich, czyli system TRIGGER S. System ten umożliwia szybkie wpięcie do kijów narciarskich i podnosi poziom bezpieczeństwa jazdy na stoku. Pasek do kijków zintegrowany z rękawicą narciarską umożliwia jeszcze szybsze i wygodniejsze wpięcie i wypięcie kijów za pomocą kliknięcia. Dzięki temu rozwiązaniu kijki narciarskie LEKI nie wyślizgują się z dłoni podczas jazdy, a w razie upadku na stoku, nie spowoduje kontuzji – jak w przypadku owiniętego o nadgarstek paska.
Działanie systemu Leki Trigger S Standardowo kijki narciarskie są wyposażone w paski zakładane na rękawice a więc jest możliwość korzystania z tego systemu w rękawicach innych producentów. System Trigger S umożliwia połączenie rękawicy z kijem za pomocą opatentowanego mechanizmu zapięcia easy in / easy out. System ten jest bardzo wygodny i komfortowy w użyciu, co potwierdzają recenzje użytkowników mechanizmu. Rewolucyjna technologia Trigger S została opracowana w sposób, który powoduje, że kijki narciarskie pod wpływem siły upadku zostają automatycznie wypięte z rękawic. Jest za to odpowiedzialna sprężyna zwalniająca umieszczona w rączce kija. Pozwala to uniknąć często dotkliwej kontuzji nadgarstka, ramienia lub barku spowodowanej przez wykręcenie ręki podczas upadku z kijkiem w ręce.
Uprawiasz Narciarstwo alpejskie, Freeski, Ski roller, Narciarstwo biegowe, Cross-country, Trekking, Trail Running, Nordic Walking? Marka Leki oferuje niezbędny w tych dyscyplinach sprzęt. Największą sławę zdobyły oczywiście kije oraz rękawice narciarskie, przeznaczone do powyższych dyscyplin. Na tym jednak nie kończy się oferta sprzętu i akcesoriów marki LEKI. Szeroki asortyment marki obejmuje między innymi: kominiarki narciarskie, pokrowce do kijów narciarskich, pokrowce na narty, buty i kaski, ochraniacze, opaski, plecaki, torby.

Aktywne filtry