Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 81,00 zł - 851,00 zł

Bielizna termoaktywna

Komfort termiczny to jedna z najistotniejszych rzeczy, na jaką zwracamy uwagę uprawiając sporty outdoorowe- zarówno kolarstwo, jazdę na nartach, czy zwykły, popołudniowy spacer. Co najważniejsze, bardzo dobra bielizna, wykonana z wysokiej jakości włókien, która przede wszystkim ma spełniać określone funkcje sprawdza się doskonale zarówno latem, jak i zimą. Z tego względu na rynku wyróżnić możemy kilka rodzajów bielizny. Są to: bielizna termoaktywna, bielizna termiczna, a także odzież techniczna stanowiąca jedną z kilku warstw sportowej odzieży. W sklepie Sportpoint znajdziesz odzież techniczną ODLO, a także szeroki wybór kultowej bielizny X-BIONIC. Nie wiesz jak wybrać idealny zestaw odzieży sportowej na zimę? Podpowiadamy!

Bielizna termoaktywna a bielizna termiczna- różnice

Szukając odpowiedniej bielizny na zimę warto poznać różnicę pomiędzy dwoma rodzajami odzieży, jakie oferowane są na rynku. Bielizna termoaktywna nie jest tym samym co bielizna termiczna. Ich konstrukcja różni się z uwagi na funkcję jakie ma spełniać. Również warto zaznaczyć, że nie każda bielizna termoaktywna spełniać będzie te same funkcję w różnych warunkach. Bieliznę termoaktywną możemy nosić zarówno zimą, jak i latem, jednak w obu przypadkach grubość włókien będzie inna, aby podczas aktywności fizycznej najlepiej współpracować z naszym ciałem. To co łączy bieliznę termoaktywną z bielizną termiczną jest ich powiązanie z ciepłem, jednak różni je praktycznie wszystko.

Bielizna termiczna na co dzień

Bielizna termiczna odpowiada za zachowanie najwyższego komfortu cieplnego. Pełni funkcję izolacyjne- zapobiega utracie ciepła, jednocześnie chroni ciało przed czynnikami zewnętrznymi. Z uwagi na swoje właściwości bielizna termiczna charakteryzuje się niskim poziomem oddychalności- pot, który wydziela ciało w celu wyrównania temperatury organizmy nie jest odprowadzany na zewnątrz materiału. Duże nagromadzenie wilgoci doprowadza do zawilgocenia materiału. Cięższe włókna również nie wysychają tak szybko, dlatego korzystając z bielizny termicznej możemy narazić się na wychłodzenie. Bielizna termiczna świetnie sprawdza się jako warstwa ocieplenia podczas codziennych zajęć, spacerów, zawsze wtedy kiedy nie wykonujemy nadmiernej aktywności fizycznej. Zapewni ona wtedy wysoki komfort cieplny. To także idealna odzież po treningu.

Bielizna termoaktywna dla aktywnych

Bielizna termoaktywna to bardziej zaawansowana technologia, która pełni dwie funkcje- zachowuje stosunkowo wysoki komfort cieplny przy równoczesnej termoregulacji- odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz materiału, chroniąc przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi (podmuchami wiatry czy ostrymi promieniami UV). Bielizna termoaktywna spełnia swoje funkcje tylko wtedy, kiedy ściśle przylega do ciała niczym druga skóra. Nie chodzi o to, aby odzież była za ciasna, ale przylegająca. Dzięki temu ma ona możliwość wyłapywania kropelek potu od razu i odprowadzania ich na zewnątrz tkaniny. Bielizna termoaktywna doskonale sprawdza się jako pierwsza warstwa odzieży, przeznaczona dla osób aktywnych Doskonałą podczas uprawiania sportu. W ofercie marki X-Bionic znajdziesz kilka rodzajów bielizny termoaktywnej dopasowanej do poszczególnych pór roku. Szukając bielizny termoaktywnej na zimę wybierz bieliznę ciepłą, wykonaną z grubszych włókien lub średnią, która sprawdza się idealnie w temperaturach niskich i średnich. Bielizna termoaktywna lekka to doskonała odzież na lato, które będzie Cie wspierać podczas wakacyjnych aktywności.

Aktywne filtry