Produkty marki Sidi

Produkty Sidi - buty   buty rowerowe Sidi - logo

Włoski producent butów rowerowych i motocyklowych SIDI dzięki licznym innowacjom i najwyższej jakości wykonania od wielu lat utrzymuje pozycję lidera rynku. Technologia, wygoda i niepowtarzalny styl to cechy charakteryzujące buty rowerowe SIDI. Ze względu na gwarantowaną jakość, obuwie SIDI jest wybierane przez miliony sportowców, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Buty SIDI zdobyły zaufanie profesjonalnych kolarzy, takich jak Ivan Basso, Filippo Pozzato, Julien Absalom i Michał Kwiatkowski czy Darek Batek, mistrz Polski w maratonie MTB (dane na 2019 r.)

SIDI jest firmą o międzynarodowym zasięgu. Od 1960 roku SIDI bada i opracowuje obuwie o wysokim poziomie technicznym, osiągając maksimum niezawodności i niepowtarzalny komfort podczas jazdy. W 1973 Dino Signori, założyciel marki SIDI opracował i zaprojektował pierwsze buty rowerowe z regulowanym systemem mocowania. Dobrze dobrane ustawienie bloków poprawia ekonomię i ergonomię pedałowania. Zapobiega również kontuzjom kolan spowodowanych nienaturalnym ruchem w przypadku złego mocowania.

Kilka lat później marka SIDI wprowadza kolejną innowację. Po raz pierwszy buty rowerowe zostały wyposażone w nylonową podeszwę, która zachowuje tę samą sztywność w wysokich i niskich temperaturach. Producent SIDI również jako pierwszy do budowy butów rowerowych użył Loriki. LORICA® to materiał syntetyczny podobny do skóry. Jest zaskakująco miękki, a przy tym wytrzymały, wodoodporny i oddychający. W latach 90-tych SIDI opracował patent „Sole Replacement System”. System ten umożliwia całkowitą wymianę podeszwy butów przez użytkownika. Marka do dnia dzisiejszego wprowadza kolejne patenty, nowe, zaawansowane technologicznie materiały i innowacyjne rozwiązania utrzymując zasłużoną, wiodącą pozycję wśród innych firm produkujących obuwie rowerowe.

Sidi jak każda włoska marka posiada bardzo specyficzną tabelę rozmiarów w porównaniu z butami które spotykamy w Polska, jak również wobec innych marek np Shimano. Przed wybraniem odpowiedniego rozmiaru proszę zmierzyć własne stopy na długość i porównać z tabelą na naszym blogu. Jeśli będą Państwo mieli jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt do naszego konsultanta, pod numerem telefonu 664 266 037, który zajmuje się to tematyką od lat.

Aktywne filtry