Filtruj według

Cena

Cena

  • 782,00 zł - 1 190,00 zł

Kaski narciarskie z gardą

W ofercie naszego sklepu internetowego zgromadziliśmy czołowe modele kasków narciarskich. Wśród nich kaski narciarskie POC i UVEX wyposażone w dodatkową gardę dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa podczas śnieżnego szusowania. O dbaniu o bezpieczeństwo na stoku nie musimy przekonywać nikogo kto choć raz był świadkiem narciarskiej kraksy lub sam poczuł niepewny grunt pod nartami podczas szybkiego zjazdu. Oferujemy tylko wysokiej jakości, atestowane i zaawansowane technologicznie kaski, dzięki, którym bezpieczeństwo stanie się standardem, a Ty bez reszty będziesz mógł oddać się przyjemności jazdy.

Kaski narciarskie POC- z gardą

W ofercie naszego sklepu znajdują się kaski narciarski POC z gardą, dzięki której Twoje bezpieczeństwo podczas uprawiania wielu dyscyplin narciarskich jest o wiele większe. Garda pozwala na ochronę przedniej części twarzy i żuchwy, co jest nieocenioną ochronę w przypadku jazdy slalomowej czy jazdy typu freeride. Kaski z gardą doskonale sprawdzają się w przypadku początkujących narciarzy. Oferowane w naszym asortymencie kaski narciarskie POC posiadają możliwość regulacji wysokości, składania się podczas upadku oraz demontażu.

Jak wybrać kask narciarski?

Kaski narciarskie aby móc spełniać swoje funkcje, tzn. nie tylko wyróżniać się na stoku w nadchodzącym sezonie, ale przede wszystkich zabezpieczać narciarzy podczas jazdy muszą zostać odpowiednio dobrane. Dopasowanie kasku narciarskiego zacznij od dokładnego zmierzenia obwodu głowy około 1cm ponad linią brwi. Wynik odpowiada rozmiarowi kasku u danego producenta. W naszym sklepie internetowym po wyborze interesującego cie modelu wybierz rozmiar kasku- podany w standardowej formule np. M-L (55-58).

Po zmierzeniu obwodu głowy, warto założyć wynik o 0.5-1cm większy. Dzięki temu zapewnimy sobie większy komfort podczas noszenia. Bardzo ściśle przylegający kask, przy długim pobycie na stoku, może doprowadzić do odczuwalnych ucisków. Zniechęceni brakiem wygody możemy zrezygnować z noszenia ochrony na głowę, jednak konsekwencje takich działań mogą negatywnie wpłynąć na nasze życie i zdrowie.

Po wyborze odpowiedniego kasku, warto wybrać model, którego wyprofilowanie będzie nad nas najbardziej komfortowe. Po założeniu kasku i spięciu go klamrą poniżej brody a taki sposób aby nie powodował on ucisku. Poruszaj głowa w różnych kierunkach- w trakcie ruchu kask powinien ściśle przylegać do głowy, nie powinien przesuwać się, rotować w innym kierunku, opadać na czoło lub kark. Również ważnym elementem podczas wyboru kasku jest sama wygoda noszenia- miękkość wewnętrznych gąbek i wypełniaczy.

Jeśli posiadasz pełne wyposażenie narciarskie lub snowboardowe, wybierając kask pamiętaj o jego dopasowaniu do pozostałych elementów wyposażania. Kluczowe będzie kompatybilne dobranie asortymentu np. do posiadanych gogli narciarskich. Szerokość paska gogli nie powinna być szersza niż zapięcie umieszczone w tylnej części kasku, a szczelina powinna ramką gogli a dolną krawędzią czoła kasku nie powinna być szersza niż kilka milimetrów.

Aktywne filtry